Genital Estetik Ankara

  Genital estetik; kadınlarda genital bölgede görülen şekil bozuklukları ve deformasyonların giderilmesinde başvurulan estetik operasyonlardır. Son yıllarda, gittikçe yaygınlaşan genital estetik uygulamalar, bu deformasyonlar nedeniyle kadınların cinsel hayatlarında karşılaştıkları birçok sorunun çözümü haline gelmiştir. Genital bölgedeki şekil bozuklukları, kadınlarda özgüven kaybı, cinsellikten kaçınma gibi birçok probleme neden olabilmektedir. Başvurulan estetik operasyonlar ise bu tür sorunların çözümünde, oldukça kolay ve hızlı bir müdahale imkânı sağlar. Hızla gelişen teknoloji sayesinde, genital estetik uygulamalar artık çok daha kolay bir şekilde uygulanabilir hale gelmiştir. Bu sayede, kadınlar arasında da çok daha fazla tercih edilir olmuşlardır.

  Yazımızın devamında genital estetik ile ilgili detaylı bilgi bulabilirsiniz. Ankara genital estetik operasyonlar için kliniğimizle iletişime geçebilir ve Doç. Dr. Demet Kokanalı’dan randevu alabilirsiniz.

  Genital Estetik Ankara Nedir?

  Kadınlarda genital bölge; iç ve dış dudaklar, vajina, vulva, klitoris gibi bölümlerden oluşur. Bu bölümlerin birinde meydana gelen deformasyon, hem fiziksel olarak, hem de psikolojik olarak kadınlar üzerinde olumsuz etkilere sahip olabilir. Cinsel birliktelikten alınan haz düşebilir; özgüven kayıpları ve cinsellikten kaçınma gibi tutum ve davranışlar açığa çıkabilir. Bu tür olumsuz durumlarla karşılaşılmaması ve cinsel hayatın sağlıklı bir şekilde devam ettirilebilmesi için günümüzde, sıklıkla genital estetikten faydalanılmaktadır.

  Genital bölgedeki deformasyonlar, ilerleyen yaş, yapılan doğumlar, geçirilen hastalıklar gibi birçok farklı nedenle ortaya çıkabilir. Oluşan deformasyon vajinada, dudaklarda veya dış genital alanda olabilir. Bu nedenle, genital estetik birçok farklı uygulamayı kapsayan bir kavramdır. Vajina daraltma, iç ve dış dudak estetiği, kızlık zarı dikimi, vajina beyazlatma gibi uygulamalar, en çok tercih edilen genital estetik operasyonlardır.

  Genital Estetik Operasyonlar Nelerdir?

  En sık tercih edilen genital estetik uygulamalar, vajina ve dudak bölgesindeki deformasyonların giderilmesine yöneliktir. Genellikle başvurulan genital estetik uygulamalar;

  • Vajinoplasti,
  • Labioplasti,
  • Vajina beyazlatma,
  • G noktası büyütme olarak karşımıza çıkar.

  Ankara genital estetik uygulamaları için kliniğimizle iletişime geçebilir ve Doç. Dr. Demet Kokanalı’dan randevu alabilirsiniz.

  Vajinoplasti Nedir?

  Vajina daraltma operasyonu olarak da bilinen vajinoplasti, vajen içerisindeki deformasyonların giderilmesinde başvurulan bir yöntemdir. Vajina, kas dokularından meydana gelen, oldukça esnek bir organdır. Fakat zamanla, ilerleyen yaş, hamilelik ve doğumlar sonucunda vajina, esnekliğini kaybederek gevşeyebilir. Bu durum, cinsel birliktelikten alınan hazzın azalmasına neden olabilir. Vajinoplasti operasyonu ile vajen içerisindeki yıpranmış dokular, cerrahi müdahale ile tekrardan sıkılaştırılır.

  Vajinoplasti Nasıl Yapılır?

  Vajinoplasti ameliyatı, hastaya anestezi uygulanarak gerçekleştirilir. Ameliyat esnasında, vajen içerisinde fazlalık oluşturan sarkmış dokular, cerrahi yöntemlerle çıkartılır. Vajen içerisinde kalan kas ve dokuların da, cerrahi tekniklerle sıkılaşması sağlanır. Böylece vajina, eski haline döndürülerek, gençleştirilmiş olur. Vajinoplasti ile vajina tekrardan daraltıldığı için cinsel birliktelik esnasında, vajen içersindeki kas dokusu, penisi sararak cinsel hazzın da, hem kadın, hem de erkek için artmasını sağlar.

  Labioplasti Nedir?

  Kadınlarda genital bölgenin bir parçası olan iç ve dış dudaklar, labium olarak adlandırılır. Dudak bölgesindeki deformasyonların giderilmesinde başvurulan estetik uygulama ise labioplasti adını alır. İç ve dış dudaklarda, birçok farklı nedenle şekil bozuklukları meydana gelir. İlerleyen yaş, genetik faktörler gibi birçok etmene bağlı olarak dudak yapısında gevşeme ve sarkma olabilir. Ayrıca, dudaklar doğuştan asimetrik de olabilmektedir. En çok tercih edilen genital estetik uygulamalarından biri olan labioplasti ile dudaklardaki bu sarkma ve asimetriler giderilir.

  Labioplasti Nasıl Yapılır?

  Labioplasti, hastalar anestezi altındayken yapılan ve oldukça kısa sürede tamamlanan bir estetik uygulamadır. Ameliyat esnasında, hastanın dudak bölgesindeki asimetri ve sarkma, cerrahi tekniklerle giderilir ve dudaklar, tekrardan şekillendirilmiş olur. Bu şekillendirme, hasta isteğine ve hasta için en uygun yapıya göre tasarlanır. Operasyon, ortalama 30-60 dakika arasında tamamlanır. Labioplasti sonrasında hastalar, genellikle birkaç gün içerisinde gündelik hayatlarına dönebilirler.

  Genital Estetik Ankara Fiyatları 2021

  Genital estetik, birden fazla operasyonu kapsayan bir tanımlamadır. Hastaya uygulanacak olan genital estetik operasyonlar, genital bölgede görülen deformasyonun yerine ve hastanın taleplerine bağlı olarak değişir. Oldukça fazla çeşitlilik gösteren genital estetik operasyonlar söz konusu olduğunda, aynı sorun için birden fazla tedavi yöntemine de başvurulabilir. Bu nedenle, hangi estetik uygulamalara başvurulacağına hastanın medikal durumuna bağlı olarak, hekim önerisi doğrultusunda karar verilmelidir. Uygulamalardaki bu çeşitlilik, fiyatların da farklı olmasına neden olmaktadır. Ankara genital estetik fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için kliniğimizle iletişime geçebilir ve randevu alabilirsiniz.

  Şimdi Ara!
  Yol Tarifi