Genital PRP Ankara

  Kadınlarda genital bölgede oluşan deformasyonlar, fiziksel ve psikolojik birçok soruna neden olabilir. İlerleyen yaş, hamilelik ve doğum gibi faktörlerle ortaya çıkan bu deformasyonlar, kaliteli ve sağlıklı bir cinsel hayatın önünde engel teşkil edebilir. Cinsel istekte azalma, cinsel haz alamama, orgazm olma güçlüğü gibi problemler ortaya çıkabilir. Bu gibi durumlarda başvurulan genital estetik uygulamalarla, genital bölgenin gençleştirilmesi ile tüm bu sorunların önüne geçmek mümkündür. Genital PRP Ankara uygulaması, hem genital bölgede meydana gelen deformasyonların giderilmesinde, hem de idrar kaçırma gibi problemlerin tedavisinde kullanılan bir yöntemdir. Bu alandaki en güncel uygulamalardan bir tanesi olarak dikkat çeker.

  Yazımızın devamında genital PRP ile ilgili detaylı bilgi bulabilirsiniz. Ankara genital PRP uygulaması için kliniğimizle iletişime geçebilir ve Doç. Dr. Demet Kokanalı’dan randevu alabilirsiniz.

  PRP Nedir?

  Birçok farklı tıbbi alanda kullanılan PRP, Platelet Rich Plasma kelimelerinin baş harflerinden oluşur. Kişinin kendi kanından elde edilen ve trambosit yönünden zengin bir plazma sıvısının, tekrardan uygulama alanına enjekte edilmesi ile gerçekleştirilen bir tedavi yöntemidir. Kullanıldığı başlıca tıbbi alanlar;

  • Ortopedi,
  • Kalp hastalıkları,
  • Dermatoloji ve
  • Jinekoloji olarak sıralanabilir.

  Genital PRP Ankara Nedir?

  Genital PRP, en güncel genital estetik uygulamalardan biri olarak karşımıza çıkar. Hastalardan alınan kanın, özel bir işlemden geçirilerek trambosit hücrelerine ayrıştırılması ile elde edilen plazma, tedavi sürecinde kullanılır. Hem iç, hem de dış genital bölgede uygulanabilen bir işlem olması yönünden de, ayrıca avantajlıdır.

  Genital PRP uygulaması, hem estetik açıdan, hem de idrar kaçırma gibi problemlerin tedavisinde, işlevsel olarak başvurulan bir yöntemdir. Enjekte edilen plazma, protein ve trambosit yönünden zengin olduğu için enjekte edildiği alanda yeni hücre ve kolajen oluşumunu hızlandırır. Bu da, gençleşme ve iyileşmeyi kolaylaştırır.

  Genital PRP Ankara Hangi Durumlarda Uygulanır?

  Genital PRP uygulaması, genital bölgede meydana gelen deformasyonların iyileştirilmesinde başvurulan bir yöntemdir. Enjekte edildiği alanda yeni hücre oluşumunu hızlandırarak, toparlanma ve gençleşme sağlar. Bu nedenle genellikle,

  • Cinsel haz alamama,
  • Cinsel isteksizlik,
  • Orgazm olma güçlüğü,
  • Menopoz döneminde ortaya çıkan vajinal atrofi olarak adlandırılan ciltte incelme,
  • Vajinal dokularda yıpranma,
  • Dış genital alanda renk koyulaşması,
  • Dudaklarda sarkma ve gevşeme,
  • Vajinal kuruluk nedeniyle ağrılı cinsel ilişki,
  • İdrar kaçırma gibi problemlerin varlığında başvurulan bir yöntem olarak karşımıza çıkar.

  Ankara genital PRP uygulaması için kliniğimizle iletişime geçebilir; Doç. Dr. Demet Kokanalı’dan randevu alabilirsiniz.

  Genital PRP Nasıl Uygulanır?

  Genital PRP uygulaması esnasında, hastalardan normal bir kan alma prosedürü ile belirli miktarda kan alınır. Alınan bu kan, santrifüj edilerek trambosit hücrelerine ayrıştırılır. Bu sayede elde edilen plazma sıvısı, uygulama yapılacak alana ince bir iğne yardımı ile enjekte edilir. Plazma iç ve dış genital alanda;

  • Klitoris,
  • Vulva,
  • Vajen girişi,
  • Vajina bölgelerine enjekte edilebilir.

  Dokuların iç kısmına enjekte edilen trambosit ve protein yönünden zengin bu plazma, enjekte alanındaki kolajen ve yeni hücre oluşumunu oldukça kısa sürede hızlandırır. Böylece, enjeksiyon alanındaki dokular güçlenir ve gençleşir.

  Genital PRP Avantajları Nelerdir?

  Genital PRP uygulaması, 20-30 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanabilen, oldukça acısız ve kolay bir işlemdir. Uygulamadan ortalama 1 hafta sonra, enjeksiyon bölgesinde etkiler ortaya çıkmaya başlar. Hızlı sonuç göstermesi açısından da avantajlı bir uygulamadır. Ayrıca, işlem esnasında kişinin kendi kanından elde edilen plazma kullanıldığı için, vücuda yabancı madde girişi olmaz. Bu da, alerji riskini oldukça azaltır.

  O Noktası Büyütme Nedir?

  Genital PRP uygulaması, O noktası büyütme işlemi için de uygulanabilir. O-shot olarak da bilinen bu uygulama, ABD’de geliştirilmiş bir tekniktir. “O spotplasti” veya “O enjeksiyonu” gibi isimlerle de anılır.

  Bu işlem esnasında, hastanın kanından elde edilen plazma, genital bölgedeki tüm erojen alanlara uygulanır. Böylece, cinsel birliktelikten alınan hazzın artırılması ve orgazm güçlüğünün ortadan kaldırılması amaçlanır.

  Ankara Genital PRP Fiyatları 2021

  Genital PRP uygulaması, genital bölgedeki birçok farklı alana uygulanabilir. Bu durum, kullanılacak olan plazma sıvısı miktarının ve enjeksiyon alanının farklılık göstermesine neden olabilir. Bu nedenle genital PRP uygulaması, hasta özelinde planlanan bir işlem olarak karşımıza çıkar. Fiyatlar, klinikten kliniğe de farklılaşabilir. Ankara genital PRP fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için kliniğimizle iletişime geçebilir ve randevu alabilirsiniz.

  Şimdi Ara!
  Yol Tarifi