Labioplasti Ankara

  Günümüzde çok başvurulan genital estetik uygulamalardan biri olan labioplasti Ankara, kadınlarda genital dudak bölgesinde meydana gelen deformasyonların giderilmesini sağlayan bir operasyondur. Kadınlarda genital bölge içerisinde yer alan iç ve dış dudaklar, labium olarak adlandırılır. Ayrıca büyük ve küçük dudaklar olarak da bilinen bu bölgede, çeşitli faktörlere bağlı olarak, şekil bozuklukları oluşabilir. Dudaklarda sarkma, asimetri gibi deformasyonlar görülebilir. Labioplasti Ankara ameliyatı ile bu şekil bozuklukları giderilerek, sarkık dudak yapısı toparlanır. Genital estetik cerrahi kapsamında bir operasyon olan labioplasti, ameliyathane ortamında, oldukça kısa sürede tamamlanır. Operasyon sonrasında hastalar, genellikle birkaç gün içerisinde günlük hayatlarına dönebilirler.

  Yazımızın devamında labioplasti hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Ankara labioplasti ameliyatı için kliniğimizle iletişime geçebilir ve Doç. Dr. Demet Kokanalı’dan randevu alabilirsiniz.

  Labioplasti Nedir?

  Kadınlarda genital bölgede meydana gelen deformasyonlar cinsel yaşamı olumsuz etkileyebilir. Cinsellikten alınan hazzın düşmesine ve özgüven problemi gibi psikolojik sorunların ortaya çıkmasına neden olabilir. Bu nedenle, genital estetik uygulamalar, gittikçe daha fazla kadın tarafından tercih edilmektedir. Bu genital estetik operasyonlardan biri olan labioplasti, iç ve dış dudaklarda meydana gelen şekil bozukluklarının giderilmesinde başvurulan bir yöntemdir.

  Kadın genital bölgesini oluşturan bölümlerden biri olan iç ve dış dudaklarda, birçok farklı nedenle sarkma ve şekil bozuklukları görülebilir. İlerleyen yaş, genetik faktörler, yapılan doğumlar, geçirilen hastalıklar ve daha birçok nedenle, dudak yapısında deformasyon oluşabilir. Labium olarak adlandırılan iç ve dış dudaklar sarkabilir ve asimetrik hale gelebilir. Bu şekil bozuklukları, genetik faktörlerle doğuştan da ortaya çıkabilir. Bu tür deformasyonlar ve asimetrilerin giderilmesinde, labioplasti ameliyatından yararlanılır.

  Labioplasti Nasıl Yapılır?

  Labioplasti operasyonu, hasta anestezi altındayken, ameliyathane ortamında gerçekleştirilir. Genellikle, uygun olan hastalarda sedatif ilaçlar kullanılarak, hastanın derin bir uyku halinde olması sağlanır. Hastadan hastaya değişmekle beraber, 30 ile 60 dakika arasında, oldukça kısa sürede tamamlanan bir operasyon olmasına rağmen, labioplastinin cerrahi bir müdahale olduğu unutulmamalıdır. Bu nedenle labioplasti ameliyatı, mutlaka alanında uzman hekimler tarafından gerçekleştirilmelidir.

  Labioplasti operasyonu esnasında, iç ve dış dudaklar, hasta tercihine ve anatomisine bağlı olarak, uzman hekim tarafından, hasta için en uygun yapıda tekrardan şekillendirilir. Dudaklardaki sarkma giderilir; dudak yapısı toparlanarak, küçültülür. Cerrahi dikişlerle gerçekleştirilen bu işlemde, genellikle özel iplikler kullanılır. Kullanılan bu iplikler, ameliyattan sonraki birkaç hafta içerisinde eriyerek yok olur. Böylece hastaların dikiş aldırmalarına gerek kalmaz.

  Labioplasti ameliyatı, hastalar anestezi altındayken gerçekleştirildiği için, operasyon esnasında herhangi bir acı veya ağrıya neden olmaz. Hastalar, operasyondan sonra bir süre hastane ortamında dinlendirilir ve herhangi bir komplikasyon gelişmediğinde, aynı gün içinde taburcu edilirler.

  Ankara labioplasti hakkında detaylı bilgi almak için kliniğimizle iletişime geçebilir ve Doç. Dr. Demet Kokanalı’dan randevu alabilirsiniz.

  Labioplasti Sonrası Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

  Labioplasti operasyonu sonrasında, genellikle hastaların 1-2 gün içerisinde normal yaşantılarına dönmesi beklenir. Ancak, tam olarak iyileşme ortalama bir ayı bulabilir. Bu süre zarfında, operasyon bölgesinde herhangi bir enfeksiyonun gelişmesini engellemek için hijyene dikkat etmek gerekir.

  Operasyondan sonraki birkaç gün, vulvada şişlik ve kızarıklık görülebilir. Dikiş bölgesinde, sızıntı şeklinde, hafif bir kanama olabilir. Hekim önerisine bağlı olarak, soğuk kompres uygulaması yapılarak, şişlik ve kızarıklığın azaltılması sağlanabilir.

  Labioplasti sonrası 4-6 hafta boyunca deniz, havuz, sauna, hamam, jakuzi gibi alanlara girilmemesi gerekir. Ameliyattan sonra, küvette oturarak banyo yapmak yerine, ayakta duş alınması önerilir. Ayrıca, genital bölgeyi zorlayabilecek aktivitelerden kaçınılması gerekir. Genital bölgede baskı oluşturabilecek bisiklete binme gibi aktiviteler ve spor esnasına yapılan esneme hareketlerinden kaçınılması gerekir.

  Labioplasti sonrasında, 4-6 hafta boyunca cinsel perhiz uygulanması önerilir. Genellikle hekiminiz, ameliyattan sonraki kontrol muayenesinde, operasyon bölgesinin tamamen iyileşmesine müteakiben, cinsel birlikteliği serbest bırakabilir.

  Labioplasti Sonrasında His Kaybı Yaşanır Mı?

  Labioplasti sonrasında, hastalarda cinsel hayatı olumsuz etkileyecek kalıcı bir his kaybı oluşmaz. Aksine, dudak yapısındaki şekil bozukluklarının giderilmesi, kadınların daha özgüvenli bir şekilde cinsel hayata katılımını beraberinde getirir. Bu da, cinsellikten alınan hazzın olumlu yönde değişmesine olanak tanır.

  Labioplasti Sonrasında Doğum Yapılabilir mi?

  Labioplasti sonrasında normal ya da sezaryenle doğum yapmada sakınca yoktur.

  Labioplasti Sırasında Kızlık Zarı Zedelenir mi?

  Labioplasti genellikle 18 yaşından büyük olan bütün kadınlar için uygulanmaktadır. Operasyon yapılacak kadının, evli veya bekar, doğum yapmış veya yapmamış olması müdahale açısından önemli değildir. Kızlık zarının bulunduğu bölge ise, cerrahi müdahale yapılacak yere çok uzak mesafede bulunmaktadır. Bu nedenle, müdahaleden zarar görme ihtimali yoktur.

  Ankara Labioplasti Fiyatları 2021

  Labioplasti fiyatları, klinikten kliniğe değişiklik gösterebilir. Operasyon esnasında tercih edilen anestezi yöntemi de, fiyatlar üzerinde etkili olabilir. Ankara labioplasti fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için kliniğimizle iletişime geçebilir ve randevu alabilirsiniz.

  Şimdi Ara!
  Yol Tarifi